Informācija drošai ceļošanai

PIRMS DOŠANĀS UZ TURCIJU

CEĻOTĀJA IEBRAUKŠANAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem, kas dodas uz Turciju, ir jāaizpilda ceļotāja iebraukšanas veidlapa (Traveler Entry Form ). Veidlapu nepieciešams aizpildīt 72 stundu laikā pirms ierašanās Turcijā. Pēc veidlapas aizpildīšanas tiks izveidots HES kods, ko ceļotāji varēs uzrādīt ieceļotot Turcijā un viesnīcā. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

SVARĪGI! Bērniem,kas jaunāki par 2 gadiem, HES kods nav nepieciešams. Bērniem no 2-18 gadiem HES kodam ir jābūt!

 

COVID-19 TESTS

Sākot ar 01.06.2021. visiem pasažieriem no 6 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs PCR tests (angļu valodā), kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas līdz ieceļošanai Turcijā vai antigēnu tests (angļu valodā) kurš veikts ne vēlāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Turcijā.

Izņēmumi: PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāli pierādīt ar dokumentu angļu valodā, par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 6 mēnešu laikā un nav infekciozs, vai veicis pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Turcijā.

COVID-19 testa laikā  jānorāda tas pats personu apliecinošs dokuments, kuru izmantos dodoties ceļojumā.

COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Pases numurs
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esiet rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 

SVARĪGI: 72 vai 48 stundas aprēķina no brīža, kad tiek paņemts testa paraugs, nevis no brīža, kad tiek saņemts testa rezultāts, kā arī jāņem vērā laika starpība starp valstīm (korekta testa veikšana ir klientu atbildība).

APDROŠINĀŠANA

Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīniskos un izmitināšanas izdevumus, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ārstēšana ar COVID-19 ir par saviem izdevumiem. Viesnīcām Turcijā nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personai, kurai viesnīcā jāuzturas ilgāk par plānotajām brīvdienām COVID-19 pozitīvā rezultāta dēļ ceļojuma laikā.

Ieteicams iegādāties šādus apdrošināšanas veidus:

 • Tūristu aizsardzības un atbalsta apdrošināšana (Tourist Protection and Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanos slimnīcā. Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga 30 dienas. Apdrošināšanas cena no 15 EUR (atkarībā no izvēlētajiem nosacījumiem).
 • Izmitināšanas un ārstēšanas atbalsta apdrošināšana (Treatment coverage and Accommodation Support Insurance). Šī apdrošināšana sedz apdrošinātā ārstēšanas (līdz 3000 EUR) un apmešanās vietas pagarināšanas izmaksas līdz EUR 100 dienā, maks. 15 dienas (kopā EUR 1500). Apdrošināšanu var noformēt vecumā no 0 līdz 65 gadiem. Derīga visu ceļojuma laiku. Apdrošināšanas cena no 43,50 EUR (atkarībā no izvēlētiem nosacījumiem).

Plašāku informāciju par katru apdrošināšanas veidu un nosacījumiem var atrast (angļu valodā): https://tga.gov.tr/insurance/

Jūs varat pasūtīt apdrošināšanu (angļu valodā): https://www.covidinsurance4turkey.com/

Šīs apdrošināšanas nesedz izmaksas par slimo ceļotāju radinieku izmitināšanu, kā arī izmaksas par ceļotāju atgriešanos no brīvdienu galamērķa pēc pašizolācijas.

 !!!SVARĪGI: Personām no 66 gadu vecuma iesakām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu Latvijas apdrošināšanas kompānijās!

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES TURCIJĀ

 • Sejas maska ir obligāta lidostā. Pasažieriem un apmeklētājiem, kuri nenēsā masku, tiks liegta ieeja terminālā.
 • Lidostās temperatūra tiek pārbaudīta katrai personai pirms pases kontroles. Ja ir aizdomas, ka pasažierim ir COVID-19, pasažieris tiek ievietots karantīnā izolētā telpā lidostā, līdz tiek veikts bezmaksas COVID-19 tests. Testa subjektam ir atļauts atstāt lidostu bez identificētiem COVID-19 negatīviem simptomiem saskaņā ar noteiktajiem noteikumiem. Testējamo personu ar smagiem COVID-19 simptomiem uz 2 stundām nogādā izolācijas telpā, lai sagaidītu PCR testa rezultātus.
 • Visiem pasažieriem, kuri ieradīsies Turcijā un kuri pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējuši Brazīliju, Lielbritāniju, Dāniju un Dienvidāfriku, Turcijas varas iestāžu noteiktās vietās tiks piemērota 14 dienu karantīna. Karantīnas desmitajā dienā pasažieriem būs jāveic otrais PCR tests, un, ja tests būs negatīvs, beigsies izolācijas periods.

SVARĪGI! Turcijā tagad ir obligāti jāvalkā maskas slēgtās viesnīcu zonās (ēkā, restorānos, vestibilā, bāros utt.).

INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM 

 • Visās sabiedriskās vietās ir obligāti jāvalkā sejas maska un jāievēro drošs attālums.
 • Jūnijā turcijas pilsoņiem un iedzīvotājiem tiek piemērota komandanta stunda (darba dienās no pulksten 22:00 līdz 5:00 un nedēļas nogalēs no piektdienas pulksten 22:00 līdz pirmdienai pulksten 5:00). Tūristi un daži pakalpojumu sniedzēji netiek pakļauti komandantstundai.
 • Jūnijā restorāni un kafejnīcas būs atvērtas līdz pulksten 21:00 un svētdienās nestrādās.
 • Tūristi var pārvietoties ar privātiem transportlīdzekļiem bez papildu atļaujas, ja viņiem ir savs izmitināšanas / ceļojuma rezervēšanas dokuments.
 • Iepirkšanās centri darba dienās strādās no pulksten 10.00 līdz 20.00. Brīvdienās būs slēgti.
 • Ielu veikaliņi darba dienās strādās no pulksten 7.00 līdz 19.00. Brīvdienās būs slēgti.
 • Sporta zāles, tematiskie parki būs atvērti katru dienu izņemot svētdienas.
 • Starppilsētu braucieni ir atļauti ārpus komandanta stundas. Ceļošana ar autobusu, vilcienu vai lidmašīnu būs atļauta visu laiku.

POZITĪVA COVID-19 REZULTĀTA GADĪJUMĀ

 • Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām iegādāties Turcijas valdības piedāvāto COVID APDROŠINĀŠANU, lai segtu medicīnas un izmitināšanas izmaksas, kas radušās pozitīva COVID-19 gadījumā. Plašāka informācija (angļu valodā) atrodama: https://www.covidinsurance4turkey.com/.
 • Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu atvaļinājuma laikā, var izvēlēties ārstēšanos slimnīcā vai vieglas saslimstības gadījumā palikt karantīnā savā viesnīcā speciāli atvēlētajā numuriņā. (viesnīcu sarakstu, kas piedāvā šādu pakalpojumu, un nosacījumus meklējiet ŠEIT).
 • Ja personai apstiprina pozitīvu COVID-19 testu atvaļinājuma laikā un dzīvo viesnīcā, kas nenodrošina numurus inficētajiem tūristiem, Novatours palīdzēs atrast piemērotas naktsmītnes un segs izmitināšanas un ēdināšanas izmaksas (nepārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu). Šis piedāvājums attiecas tikai uz rezervācijām ar izlidošanu 2021.gada maijā un jūnijā. Numura veids un ēdināšanas tips var atšķirties no iepriekš rezervētā.
 • Ārstēšanas slimnīcā un viesnīcas izmitināšanas izmaksas izolācijas periodā (pārsniedzot plānotā atvaļinājuma ilgumu) klients sedz par saviem līdzekļiem vai ar viņa iegādāto apdrošināšanu.
 • Mēs vēršam jūsu uzmanību uz to, ka apdrošināšana neattiecas uz tūristu atgriešanos Latvijā pēc karantīnas/pašizolācijas. Taču, tūroperators apņemas nodrošināt, lai visi mūsu klienti atgrieztos droši:
 • Tūristiem, kuri ir iegādājušies pilnu brīvdienu ceļojumu (lidojums / transfērs / viesnīcas izmitināšana), tiks piedāvāts lidojums nākamajā iespējamajā čartera lidojumā bez maksas vai par papildu samaksu. Atkarībā no apstākļiem.
 • Gadījumā, ja nav iespējas atgriezties čārterreisā, tūroperators palīdzēs un piedāvās alternatīvas regulārajos reisos ar vispievilcīgāko cenu piedāvājumu un / vai ērtākajiem ceļošanas apstākļiem.
 • Tūristiem, kuri iegādājās tikai aviobiļetes, būs spēkā regulārie biļešu maiņas nosacījumi.

 

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

COVID-19 TESTS TURCIJĀ

Visu informāciju par COVID-19 testa veikšanu pirms atgriešanās Latvijā sniegs Novatours pārstāvji Turcijā.

Atpūtnieku ērtībām tūroperatora pārstāvji organizēs laboratorijas pārstāvja ierašanos viesnīcā atkarībā no tūristu atgriešanās laika. Tiks veikts PCR tests un rezultāti tiks saņemti 24-48 stundu laikā. Testa rezultātu klientiem piegādās viesnīcā. Pakalpojuma cena 30 EUR / pers.

Tūristiem, kuri vēlas veikt testu tuvākajā laboratorijā, mūsu pārstāvis palīdzēs reģistrēties un doties uz tuvāko laboratoriju, kā arī parūpēsies par testa rezultātu piegādi uz viesnīcu. Sīkāku informāciju par transfēra un testa cenām būs iespējams uzzināt tiekoties ar mūsu pārstāvi.

Tiem, kas uzturas Alanjas viesnīcās, ir arī iespēja ērti patstāvīgi veikt testu laboratorijās, kas atrodas Alanjas centrā. Laboratorijas savāc paraugus un nosūta tos uz Antālijas laboratoriju 4 reizes dienā. Laboratorijās tiek veikts PCR tests, un rezultāti tiek nosūtīti 12-24 stundu laikā. Testa cena ~ 25 EUR / pers. + transporta izmaksas (atkarībā no attāluma).

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Tūroperators nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

 

PIRMS DOŠANĀS UZ BULGĀRIJU

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Bulgārijas lidostā (t.i., ja līdz ierašanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra veidā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

Ceļojot uz Bulgāriju, var veikt arī antigēnu testu (RAT – no mutes un deguns dobumiem), bet tests ir jāveic ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Bulgārija. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

Informācija Covid-19 PCR vai antigēna (RAT) testa veikšanai:

 • Katram ceļotājam (izņemot bērnus līdz 5 gadu vecumam (neieskaitot)) negatīvs testa rezultāts būs jāuzrāda gan pirms izlidošanas no Rīgas lidostas, gan ierodoties Bulgārijas lidostā. 
 • Pasažieriem, kuri no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā ir inficējušies ar COVID-19 vīrusu un kuru PCR vai antigēnu (RAT) tests joprojām ir pozitīvs – tiks atļauts ceļot uz Bulgāriju. Šiem pasažieriem jāuzrāda medicīnisks dokuments (angļu valodā), kas apliecina, ka persona ir izslimojusi ar COVID-19 laika posmā no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā, kā arī pozitīvs Covid 19 tests. 
 • Pirms došanās ceļojumā mēs lūdzam visus pasažierus iepazīties ar drošības pasākumiem, kas noteikti, ceļojot uz Bulgāriju, kā arī aizpildīt un paņemt līdzi visus nepieciešamos dokumentus.

 

COVID-19 testa sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds (kā ir norādīts pasē vai ID kartē)
 • Pases numurs / ID kartes numurs
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika (RAT vai PCR) un negatīvs rezultāts
 • Testa veikšanas tehnika (RAT vai PCR) un pozitīvs rezultāts tiem, kuri ir izslimojuši ar COVID-19 no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 

SVARĪGI! Persona, kura pirms ierašanās Bulgārijā var uzrādīt EU oficiāli izsniegtu apliecinājumu/sertifikātu (angļu valodā), ka ir pagājušas 14 un vairāk dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, var neuzrādīt negatīvu PCR vai RAT testu. Apliecinājumā par pilno vakcinācijas kursu jābūt norādītam:

– vārds, uzvārds (kas norādīts pasē vai ID kartē)

– dzimšanas datums

– vakcinācijas datums

– vakcīnas nosaukums un sērijas numurs

– vakcīnas ražošanas valsts un ražotāja nosaukums 

 

CEĻOTĀJU VESELĪBAS DEKLARĀCIJAS VEIDLAPA 

Visiem ceļotājiem, neatkarīgi no vecuma, jāaizpilda veselības deklarācijas veidlapa, lai ieceļotu Bulgārijā, un to var atrast ŠEIT.

Informācija par ceļotāju veselības veidlapu:

 • Veidlapa ir jāaizpilda papīra formātā pirms ierašanās Bulgārijā, un tā ir jāuzrāda, atlidojot uz galamērķi. Tūristi ir personīgi atbildīgi par pareizās informācijas sniegšanu veidlapā!
 • Lūdzu ņemiet vērā, ka, aizpildot veidlapu, ir jānorāda tās izmitināšanas vietas adrese vai kūrorts un viesnīca, kurā plāno uzturēties Bulgārijā.

 

APDROŠINĀŠANA

 • Bulgārijas valdība neuzņemas atbildību par jebkādiem izdevumiem saistībā ar COVID-19 inficēšanos.
 • Novatours stingri iesaka ceļotājiem pirms ceļojuma iegādāties apdrošināšanu, kas sedz Covid-19.
 • Ceļotājiem, kas nav iegādājušies apdrošināšanu, jāņem vērā, ka saslimstot, viņiem būs jāsedz visi medicīniskie, izmitināšanas un citi izdevumi pašiem! 

 

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

INFORMĀCIJA PAR IEROBEŽOJUMIEM BULGĀRIJĀ

 • Ceļotājiem izlases veidā Bulgārijas lidostā var tikt mērīta temperatūra vai veikts COVID-19 tests.
 • Lidostā un lidmašīnā obligāti jāvalkā sejas aizsargmaska.
 • Galamērķī slēgtās vietās, tostarp sabiedriskajā transportā, obligāti jāvalkā sejas aizsargmaska.
 • Sabiedriskās vietās ir prasība ieturēt 1,5–2 metru distanci ar citiem cilvēkiem.
 • Restorāni, kafejnīcas, lielveikali, veikali (izņemot lielas platības, virs 300 kv.m) ir atvērti ar dažādiem ierobežojumiem.
 • Slēgti: nakts klubi un bāri, lielveikali (virs 300 kv.m).
 • Bulgārija stingri ievēro Pasaules ceļojumu un tūrisma padomes (WTTC) izstrādātos drošības protokolus.
 • Bulgārijas lidosta, transfēra un viesnīcas personāls, kā arī citi dienesti un pavadoņi ir stingri kontrolēti saistībā ar drošības nodrošināšanu.

 

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Ja pasažieris Bulgārijā izjūt COVID-19 vīrusa simptomus (drudzis, apgrūtināta elpošana, klepus) vai citus simptomus, kas norāda uz šo slimību, ceļotājam nekavējoties jāinformē viesnīcas pārstāvis.

Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas, ar ko ceļo kopā, tiek izolēti viesnīcas numurā, un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo diagnozi. Viesi vismaz 10 dienas paliks izolēti, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi.

Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās Bulgārijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja tūrists ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja ceļotājam nav  apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā pašiem (ieskaitot medicīniskos izdevumus).

 

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

COVID-19 TESTS BULGĀRIJĀ

Visu informāciju par COVID-19 testiem un cenām sniegs mūsu pārstāvji Bulgārijā info tikšanās laikā.

Aptuvena testa cena ir no 60 EUR/pers. 

Pārstāvji centīsies organizēt ārsta apmeklējumu tieši tūristu viesnīcā, atkarībā no tūristu skaita un izlidošanas laika. 

 

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Tūroperators nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

Pirms došanās uz Grieķiju

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Grieķijas lidostā (t.i., ja līdz izlidošanai ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

Izņēmumi Covid-19 PCR testa veikšanai:

 • bērniem līdz 5 gadu vecumam nav jāveic tests;
 • Pilnībā vakcinētiem ceļotājiem ar oficiālu sertifikātu angļu valodā. Pilna vakcinācija jāveic ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Grieķijā.
 • COVID-19 izslimojušām personām –  pozitīvs PCR tests, kas veikts vismaz 2 mēnešus pirms ierašanās Grieķijā, bet ne vairāk kā 9 mēnešus pirms ieceļošanas Grieķijā.

COVID-19 sertifikātam jābūt papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Pases numurs / ID kartes numurs
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam tiklīdz esat rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 

CEĻOTĀJU VESELĪBAS VEIDLAPA (Passenger Locator Form)

Visiem tūristiem iepriekš pirms ierašanās Grieķijā ir nepieciešams aizpildīt ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form). Veidlapu varat atrast ŠEIT

Informācija par ceļotāju veselības veidlapu (Passenger Locator Form):

 • Dodoties atpūtā uz Grieķiju: Viena veidlapa jāaizpilda vienai ģimenei (viens ģimenes loceklis var savā veidlapā pievienot līdzbraucējus no vienas ģimenes)
 • Veidlapa jāaizpilda ne ātrāk kā 48 stundas (divas dienas) pirms iekāpšanas lidmašīnā uz Grieķiju, bet ne vēlāk kā pulksten 23:59 iepriekšējā dienā pirms ierašanās Grieķijā.
 • Pēc veidlapas izpildīšanas pasažieri saņems QR kodu, kuru vajadzēs uzrādīt Grieķijas lidostā. QR kodu var uzrādīt printētā vai digitālā veidā (mobilajā telefonā).
 • Ja pasažieris pirms lidojuma nevar uzrādīt QR kodu, tiek liegta iekāpšana lidmašīnā. 
 • Aviopārvadātājs pārbaudīs QR koda apstiprinājuma e-pastu pirms iekāpšanas lidmašīnā.

Visit Greece lietotne – ļoti ieteicams pirms ierašanās Grieķijā bez maksas lejupielādēt mobilajā telefonā.

 

Drošība ceļojuma laikā

 • Pēc nejaušības principa var tikt veikti RAPID antigēna testi Grieķijas lidostā.
 • Obligāta izolācija tūristiem, kuriem pēc SARS-Cov-2 paraugu ņemšanas testa rezultāts ir pozitīvs. Šajā gadījumā ceļotāji un personas ar ko ceļo kopā tiek nogādāti karantīnas viesnīcās un viņiem tiek veikti atkārtoti PCR testi, lai apstiprinātu sākotnējo testa rezultātu. Tūristi uzturēsies karantīnas viesnīcās vismaz 10 dienas, un viņiem atkal tiks veikti jauni testi. Izmitināšanas izdevumus karantīnas viesnīcās sedz Grieķijas valsts.

 

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

 • Karantīna vai nu īpašos numuros tajā pašā viesnīcā (ja iespējams), vai viesnīcās, kas paredzētas COVID-19 slimniekiem. Tūristiem, kas dzīvo vienā telpā ar saslimušo, atkal būs jāveic Covid-19 tests. Ja testa rezultāts būs negatīvs, viņi varēs turpināt ceļojumu.
 • Grieķijas valdība parūpēsies par inficēto personu (un to līdzbraucējiem) izmitināšanu karantīnas laikā.
 • Tūristam jābūt derīgai EVAK (European Health Insurance Card), lai bez maksas saņemtu medicīnisko aprūpi valsts slimnīcās.

 

Atgriežoties Latvijā

Tests Grieķijā (Rodas sala): 

 • Covid-19 testa cena slimnīcā sākot no 50-60EUR /Pers.
 • Ja tūrists informē viesnīcu par vēlmi testu veikt viesnīcā, tad viesnīcas personāls piezvanīs ārstam un pieteiks vizīti. Gadījumā, ja ārsts uzskata, ka viesiem jādodas uz testēšanu slimnīcā, tad transfērs uz/no slimnīcas ir bez maksas, un izdevumus par transfēra pakalpojumiem sedz Grieķijas valdība. Covid-19 testa cena viesnīcā sākot no 60EUR /pers.

Klīnikas/slimnīcas testa nodošanai Grieķijā – Rodas sala: 

 • Greek Public Hospital 
 • Euromedica

 

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Tūroperators nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

PIRMS DOŠANĀS UZ SPĀNIJU

COVID-19 TESTS

Visiem pasažieriem no 6 gadu vecumam jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Barselonas lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Barselonas lidostā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā.

Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 sertifikātam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 

CEĻOTĀJA VESELĪBAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Barselonu, ir jāaizpilda veselības veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu reģistrācijas veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

Pēc veidlapas aizpildīšanas uz e-pastu tiks nosūtīts QR kods, ko nepieciešams izprintēt vai saglabāt savā telefonā. QR kodu būs nepieciešams uzrādīt gan Rīgas, gan Barselonas lidostā!

 

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

 

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES BARSELONĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Barselonas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Ikvienam no 6 gadu vecuma obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās (arī pludmalēs un pie baseiniem).
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

 

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Spānijas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus.

Izņēmums: Valdība apmaksās ES pilsoņu ārstēšanos valsts slimnīcā.

Personas, kas ir inficējušās ar COVID-19 ceļojumu laikā, tiks izmitinātas īpaši paredzētās viesnīcās (personas, kas ceļo kopā, netiks izmitinātas šajās viesnīcās).

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Spānijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšans firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, tūroperators apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

 

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

PAR TESTA VEIKŠANU SPĀNIJĀ – BARSELONĀ:

Aicinām ceļotājus, ierodoties Barselonā uzreiz vērsties pie Novatours pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Tūroperators nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

 

PIRMS DOŠANĀS UZ SICĪLIJU

COVID-19 TESTS

Visiem pasažieriem no 2 gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR vai IgG antivielu seroloģiskais tests ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Sicīlijas lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Sicīlijas lidostā ir atlikušas vairāk nekā 48 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 sertifikātam jābūt drukātam un oriģinālam papīra formātā angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 

SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus – negatīvu COVID-19 PCR testu vai IgG antivielu seroloģiskā testa rezultātu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

 

CEĻOTĀJA TIEŠSAISTES REĢISTRĀCIJAS FORMA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Sicīliju, ir jāaizpilda tiešsaistes reģistrācija. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu reģistrācijas formā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

 

CEĻOTĀJA DEKLERĀCIJAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Sicīliju, ir jāaizpilda ceļotāja deklarācijas veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu veidlapā. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

 

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurās iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

 

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES SICĪLIJĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Sicīlijas lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).

 

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Sicīlijas valdība neuzņemas atbildību par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu medicīniskos, izmitināšanas un ēdināšanas izdevumus.

Izņēmums: Valdība apmaksās ES pilsoņu ārstēšanos valsts slimnīcā

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Itālijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, tūroperators apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

 

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

PAR TESTA VEIKŠANU SICĪLIJĀ:

Aicinām ceļotājus, ierodoties Sicīlijā uzreiz vērsties pie Novatours partneru pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

Pārstāvji ieteiks atpūtniekiem tuvāko laboratoriju, kur iespējams nodot testu. COVID-19 PCR testa izmaksas sākot no 50 EUR / pers.

Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Tūroperators nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

 

PIRMS DOŠANĀS UZ MELNKALNI

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 72h pirms ierašanās Melnkalnes lidostā (t.i., ja līdz ielidošanai Melnkalnes lidostā ir atlikušas vairāk nekā 72 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 sertifikātam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • QR kods vai zīmogs un paraksts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 5 gadu vecumam
 • COVID-19 izslimojušām personām, kuras var uzrādīt dokumentu ar pozitīvu IgG antivielu testu, izdotu ne vairāk kā 30 dienas pirms ielidošanas Melnkalnē. Dokumentam jābūt oriģinālam angļu valodā ar ārsta parakstu. Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt ar notariāli apstiprinātu tulkojumu angļu valodā.
 • Pilnā apjomā vakcinētiem pret Covid-19. Pēdējai vakcīnai jābūt veiktai ne vēlāk kā 7 dienas pirms ierašanās Melnkalnē. Tūristam jāuzrāda dokumenta, kas apliecina pilnu vakcināciju, oriģināls angļu valodā ar ārsta parakstu. Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt iztulkotam angļu valodā un notariāli apliecinātam
 • Ja ir pozitīvs IgG antivielu tests, kas ir veikts ne vēlāk kā 30 dienas pirms ierašanās Melnkalnē. 

 

SVARĪGI!: Personām, kuras nevarēs uzrādīt nepieciešamos dokumentus – negatīvu COVID-19 PCR testu vai IgG antivielu seroloģiskā testa rezultātu, tiks liegta iekāpšana lidmašīnā!

 

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz medicīniskās izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā.

 

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES MELNKALNĒ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Melnkalnes lidostā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
 • Tiek piemērota komandantstunda (no pulksten 00:00 līdz 5:00). Naktsklubi, bāri un diskotēkas ir slēgtas.
 • Brīvdienās pārvietošanās starp pilsētām ir aizliegta (no piektdienas pulksten 00:00 līdz pirmdienas pulksten 5:00). Ierobežojumi neattiecas uz organizētām ekskursijām un transfēriem starp lidostām un viesnīcām.
 • Lielveikali, galerijas, muzeji ir atvērti līdz pl. 22:00.

 

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Melnkalnes valdība ir apņēmusies rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas un ēdināšanas (jau rezervētajā vai citā viesnīcā (ēdināšana 2x dienā tiem, kam rezervācijā ir SC vai BB, ēdināšana 3x dienā tiem, kam rezervācijā ir FB vai vairāk)) izdevumus un, ja nepieciešams, ārstēšanos valsts slimnīcās.

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Melnkalnes valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, NOVATOURS apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

 

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

PAR TESTA VEIKŠANU MELNKALNĒ:

Aicinām ceļotājus, ierodoties Melnkalnē uzreiz vērsties pie Novatours partneru pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

Pārstāvji ieteiks atpūtniekiem tuvāko privāto laboratoriju, kur iespējams nodot testu. COVID-19 PCR testa izmaksas ir no 50 līdz 80 EUR / pers. + transporta izmaksas.

Covid-19 PCR tests Melnkalnē valsts klīnikās ir bez maksas. Transporta izdevumi uz/no klīnikas ir pašu klientu atbildība (var aizbraukt ar taksometru vai doties kājām, jo visos kūrortos ir klīnikas, kur jūs varat nodot PCR testu bez maksas. Pārbaudi (testu) var veikt dažādās situācijās (kad ir jūtami vīrusa simptomi uzturēšanās laikā Melnkalnē vai kad vajag veikt testu pirms atgriešanās mītnes zemē). 

Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi. Ja būs iespējams, tad pārstāvji organizēs laboratorijas pārstāvja ierašanos viesnīcā. Par iespēju nodrošināt pakalpojumu konkrētajā viesnīcā un tā cenu varēs uzzināt no tūroperatora pārstāvja info tikšanās laikā.

 

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Tūroperators nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

 

PIRMS DOŠANĀS UZ HORVĀTIJU

COVID-19 TESTS

Pasažieriem jāveic Covid-19 PCR tests ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Horvātijā (t.i., ja līdz ierašanās brīdim Horvātijā ir atlikušas vairāk nekā 48 stundas un jūs esat veicis testu, tas nebūs derīgs). Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam dokumentam digitālā vai papīra formātā (ar zīmogu un ārsta parakstu) angļu valodā. Informējam, ka testa derīguma termiņš sākas ar tā veikšanas brīdi, nevis atbildes saņemšanas brīdi!

COVID-19 sertifikātam jābūt digitālā vai papīra formātā (drukātam vai oriģinālam) angļu valodā. Tajā jāietver informācija:

 • Personas vārds un uzvārds
 • Dzimšanas dati
 • Pases numurs/Personas kods
 • Testa datums un laiks
 • Laboratorijas identifikācijas numurs un kontaktinformācija
 • Testa veikšanas tehnika un negatīvs rezultāts
 • QR kods vai zīmogs un paraksts

Mēs iesakām reģistrēties COVID-19 testam, tiklīdz klients rezervējis savu ceļojumu, lai savlaicīgi tiktu piešķirts korektais laiks testa veikšanai.

 

COVID-19 TESTS NAV JĀVEIC:

 • Bērniem līdz 12 gadu vecumam
 • Pilnā apjomā vakcinētiem pret Covid-19. Pēdējai vakcīnai jābūt veiktai ne vēlāk kā 14 dienas pirms ierašanās Horvātijā. Tūristam jāuzrāda dokuments, kas apliecina pilnu vakcināciju, oriģināls angļu valodā ar ārsta parakstu. Ja oriģinālais dokuments ir latviešu valodā, tam jābūt iztulkotam angļu valodā un notariāli apliecinātam.

 

CEĻOTĀJA DEKLERĀCIJAS VEIDLAPA

Visiem ceļotājiem pirms došanās uz Horvātiju, ir jāaizpilda deklarācijas veidlapa. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par korektas informācijas sniegšanu deklarācijas veidlapā. Vienu veidlapu var aizpildīt viena ģimene. Veidlapu varat atrast ŠEIT.

Veidlapas aizpildīšanas laikā ir iespējams pievienot arī negatīva PCR testa rezultātu.

 

APDROŠINĀŠANA

Mēs stingri iesakām ikvienam tūristam iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kurā iekļautas izmaksas COVID-19 inficēšanās gadījumā un noformēt Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK) un ņemt to līdzi ceļojumā!

 

DROŠĪBA CEĻOJUMA LAIKĀ

IERODOTIES HORVĀTIJĀ

 • Ceļotājiem, kas ierodas Horvātijā, pēc nejaušības principa var tikt mērīta ķermeņa temperatūra un/vai veikts COVID-19 tests.
 • Obligāti jānēsā sejas aizsargmaska un jālieto roku dezinfekcijas līdzekļi publiskās vietās.
 • Starp personām sabiedriskās vietās ir jāietur droša distance (2m).
 • Bāri un terases ir atvērtas līdz pl. 19:00.

 

POZITĪVA COVID-19 GADĪJUMĀ

Horvātijas valdība ir apņēmusies rūpēties par ceļotājiem, kuri ceļojuma laikā inficējas ar COVID-19, kā arī segt viņu izmitināšanas izdevumus (ēdināšanas izdevumus sedz pats tūrists).

Atgriešanās izdevumus tūrista mītnes zemē Horvātijas valsts nesedz, un tie būtu jāsedz apdrošināšanas firmai, ja klients ir iegādājies Covid-19 apdrošināšanu. Gadījumā, ja klientam nav apdrošināšanas, visi papildu izdevumi būs jāmaksā klientam. Taču, tūroperators apņemas palīdzēt klientiem atrast piemērotākās lidojuma biļetes, lai atgrieztos atpakaļ mītnes zemē. Klientiem, kas iegādājušies tikai lidojumu biļetes, būs attiecināmi lidojumu biļešu noteikumi!

 

ATGRIEŽOTIES LATVIJĀ

PAR TESTA VEIKŠANU HORVĀTIJĀ:

Aicinām ceļotājus, ierodoties Horvātijā uzreiz vērsties pie tūroperatora pārstāvja, lai pieteiktu COVID-19 PCR testu pirms izlidošanas.

Aptuvenā PCR testa cena valsts klīnikā no 80 EUR/Pers.

Savukārt, privātā klīnikā no 86 EUR/Pers.

Sīkāku informāciju par testu un transporta cenām varēs noskaidrot, tiekoties ar pārstāvi.

 

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Tūroperators nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. Valsts iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

 

 • COVIDPASS No 12. oktobra visām personām pirms ieceļošanas Latvijā jāaizpilda anketa ar apliecinājumu, ka, ierodoties Latvijā, ievēros valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus. E-apliecinājums ir jāaizpilda 48 stundu laikā pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas, ņemot vērā laika starpību starp valstīm. Apliecinājumā jānorāda savs vārds, uzvārds, personas kods, kontakttālrunis saziņai un faktiskās dzīvesvietas adrese, kurā būs sasniedzama, kā arī valstis un izbraukšanas datumi, kurās persona uzturējusies pēdējo 14 dienu laikā pirms ierašanās Latvijā. Pēc apliecinājuma aizpildīšanas tīmekļvietnē un savā e-pastā tiek saņemts QR kodu. Ja QR kods ir pazaudēts, to var atjaunot vietnē covidpass.lv. Attiecīgo veidlapu jāaizpilda šeit:https://www.covidpass.lv/

 

 • PAŠIZOLĀCIJA10 dienu pašizolācija jāievēro, iebraucot Latvijā no visām ES/EEZ valstīm, kā arī no citām SPKC sarakstā neminētajām pasaules valstīm. 

* SVARĪGI!: Persona, kura pēdējo 14 dienu laikā uzturējusies Eiropas Savienības valstī un var uzrādīt apliecinājumu (angļu valodā), ka ir pagājušas piecpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.

* SVARĪGI! Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt (ārsta izziņa angļu valodā), ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma (no EU valstīm).

 

 • COVID TESTSLai palielinātu epidemioloģisko drošību starptautiskajos pārvadājumos un mazinātu Covid-19 infekcijas ievešanu Latvijā, Ministru kabinets ir pieņēmis lēmumu, ka, sākot ar 15. janvāri, ierodoties Latvijā, gan ar pasažieru pārvadājumiem, gan personisko transportlīdzekli, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne ilgāk kā pirms 72 stundām.  Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (neieskaitot), cilvēkiem, kas  pēdējo 3 mēnešu laikā jau ir izslimojuši ar COVID-19 un var uzrādīt medicīnisku dokumentu, kas apliecina, ka persona vairs nav infekcioza. 
 • Ierodoties Latvijā no trešajām pasaules valstīm ir jāveic vēl viens papildu COVID-19 PCR ekspress tests lidostā

Detalizēta informācija pieejama ŠEIT

No 25. janvāra Latvijā varēs ieceļot, uzrādot tikai PCR negatīvu Covid-19 testu, vairāk informācijas ŠEIT

Svarīgi: Ja persona ierodas Latvijā ar automašīnu, tad būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu pat, ja viņš/viņa apstājas tikai degvielas uzpildes stacijā!

 

ATGRIEŽOTIES NO TREŠAJĀM VALSTĪM

Ceļotājam, atgriežoties Latvijā no trešajām valstīm papildus citām ieceļošanas prasībām, ir jāveic obligāta testēšanās (atgriežoties Latvijā) un jāievēro 10 dienu pašizolācija savā dzīvesvietā vai tūristu mītnē.

Šīs prasības attiecināmas uz ceļotājiem, kas ieceļo Latvijā caur Eiropas Savienības ārējās robežas robežšķērsošanas vietām ar gaisa kuģi, tostarp, arī uz ceļotājiem, kas Eiropas Savienībā ierodas ar gaisa kuģi un Latvijā ieceļo caur citām ES dalībvalstīm (piemēram, Lietuvu vai Igauniju) pa sauszemi, ar jūras transportu u.c.

Atgriežoties Latvijā, ceļotājam ir pienākums nekavējoties tuvākajā pieejamajā testēšanas punktā veikt Covid-19 testu:

 • Ja testa rezultāts ir negatīvs, persona var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu.
 • Ja testa rezultāts ir pozitīvs vai ja ceļotājs testu neveic vispār, tas atzīmē šo informāciju informācijas sistēmā tīmekļvietnē covidpass.lv un nekavējoties dodas pašizolācijā (vai turpina izolāciju) brīvi izvēlētā Latvijas tūristu mītnē no LIAA administrētā tūristu mītņu saraksta, kam ir izstrādāti nepieciešamie drošības protokoli, un informē tūristu mītni par nebūtiskā ieceļotāja no trešajām valstīm bez testa vai ar pozitīvu testu statusu. Ja tests ir pozitīvs, tūrisma aģentam ir noteikts pienākums nodrošināt personas transportēšanu uz tūristu mītni izolācijai. Ceļotājs nekavējoties informē savu tūrisma aģentūru par transporta nepieciešamību un no saviem līdzekļiem sedz transporta izdevumus.
 • Ja testu veikt nav iespējams, ceļotājs nekavējoties dodas pašizolācijā uz tūristu mītni no LIAA saraksta, un paliek tur līdz brīdim, kamēr tests tiek veikts. Tālākā rīcība ir atkarībā no testa rezultāta – skatīt iepriekšējo punktu.

 

SVARĪGI! Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt (ārsta izziņa angļu valodā), ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma

Var veikt jebkura veida Covid-19 testu. Ātrāku rezultātu iegūšanai iesakām veikt polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testu vai SARS-CoV-2 Antigēna eksprestestu. Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303.

Kamēr nav saņemti testa rezultāti, ceļotājs var doties pašizolācijā uz savu dzīvesvietu. Ja saņemts pozitīvs testa rezultāts, ceļotājs dodas izolācijā uz viesnīcu; attiecīgi citi mājsaimniecības locekļi tiek uzskatīti par kontaktpersonām, kurām arī jāievēro 10 dienu pašizolācija. Ja testa rezultāts ir negatīvs, persona turpina pašizolāciju savā dzīves vietā. Tūristu mītņu saraksts: https://www.liaa.gov.lv/lv/covid19/turistu-mitnes-pasizolacijai

Ceļotājam no personīgiem līdzekļiem jāsedz izdevumi par testa veikšanu, transportu, un uzturēšanās un ēdināšanas pakalpojumiem tūristu mītnē.

 

SVARĪGI!: Informācija par ieceļošanas noteikumiem laika gaitā var mainīties, un konkrētās valstis var uzlikt papildu ierobežojumus. Tūroperators nav atbildīgs attiecībā uz dažādiem nacionālajiem noteikumiem, izmaiņām un katras valdības lēmumiem. iestāžu izvirzītie noteikumi nedod ceļotājam tiesības atcelt komplekso ceļojuma līgumu un atgūt samaksāto naudu, samazināt cenu un / vai pieprasīt kompensāciju.

 

Turcija (Antālija)

Uz Turciju

Visiem pasažieriem no 6 gadu vecuma jāuzrāda negatīvs PCR tests (angļu valodā), kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas līdz ieceļošanai Turcijā vai antigēnu tests (angļu valodā) kurš veikts ne vēlāk kā 48 stundas līdz ieceļošanai Turcijā. Izņēmumi: PCR testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāli pierādīt ar dokumentu angļu valodā, par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 6 mēnešu laikā un nav infekciozs, vai veicis pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Turcijā.

 Uz Latviju PCR tests

Ierodoties Latvijā, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (neieskaitot), cilvēkiem, kas pēdējo 3 mēnešu laikā jau ir izslimojuši ar COVID-19 un var uzrādīt medicīnisku dokumentu, kas apliecina, ka persona vairs nav infekcioza.

Ceļotājam, atgriežoties Latvijā no trešajām valstīm, papildus citām ieceļošanas prasībām, ir jāveic obligāta testēšanās Rīgas lidostā un jāievēro 10 dienu pašizolācija savā dzīvesvietā vai tūristu mītnē.

Pašizolācija

Vakcinētajiem: Atgriežoties Latvijā pilnīgi vakcinētiem cilvēkiem IR JĀIEVĒRO pašizolācija!

Izslimojušiem: Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.

Grieķija (Krēta, Rodas sala, Korfu)

Uz Grieķiju

PCR tests nav obligāts bērniem līdz 5 gadu vecumam, tiem, kuri ir pilnībā vakcinēti ar izsniegtu oficiālu sertifikātu angļu valodā (pilna vakcinācija veikta ne mazāk kā 14 dienas pirms ierašanās Grieķijā) un COVID-19 izslimojušām personām (pozitīvs PCR tests, kas veikts vismaz 2 mēnešus pirms ierašanās Grieķijā, bet ne vairāk kā 9 mēnešus pirms ieceļošanas Grieķijā).

 Uz Latviju PCR tests

Ierodoties Latvijā, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (neieskaitot), cilvēkiem, kas pēdējo 3 mēnešu laikā jau ir izslimojuši ar COVID-19 un var uzrādīt medicīnisku dokumentu, kas apliecina, ka persona vairs nav infekcioza.

 Pašizolācija

Vakcinētajiem: Persona, kura var uzrādīt apliecinājumu, ka ir pagājušas piecpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.

 Izslimojušiem: Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.

Bulgārija (Varna, Burgasa)

Uz Bulgāriju

Katram ceļotājam (izņemot bērnus līdz 5 gadu vecumam) negatīvs testa rezultāts būs jāuzrāda gan pirms izlidošanas no Rīgas lidostas, gan ierodoties Bulgārijas lidostā. Pasažieriem, kuri no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā ir inficējušies ar COVID-19 vīrusu un kuru PCR vai antigēnu (RAT) tests joprojām ir pozitīvs – tiks atļauts ceļot uz Bulgāriju. Šiem pasažieriem jāuzrāda medicīnisks dokuments (angļu valodā), kas apliecina, ka persona ir izslimojusi ar COVID-19 laika posmā no 15 līdz 180 dienām pirms ierašanās Bulgārijā, kā arī pozitīvs Covid-19 tests.

Uz Latviju PCR tests

Ierodoties Latvijā, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (neieskaitot), cilvēkiem, kas pēdējo 3 mēnešu laikā jau ir izslimojuši ar COVID-19 un var uzrādīt medicīnisku dokumentu, kas apliecina, ka persona vairs nav infekcioza.

Pašizolācija

Vakcinētajiem: Persona, kura var uzrādīt apliecinājumu, ka ir pagājušas piecpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.

 Izslimojušiem: Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.

Melnkalne

Uz Melnkalni

Dodoties uz Melnkalni PCR tests nav obligāts bērniem līdz 5 gadu vecumam, COVID-19 izslimojušām personām, kuras var uzrādīt dokumentu (angļu valodā) ar pozitīvu IgG antivielu testu, izdotu ne vairāk kā 30 dienas pirms ielidošanas Melnkalnē un pilnā apjomā vakcinētiem pret Covid-19 (pēdējai vakcīnai jābūt veiktai ne vēlāk kā 7 dienas pirms ierašanās Melnkalnē), vakcinētām personām būs jāuzrāda dokuments (angļu valodā), kas apliecina pilnu vakcināciju.

Uz Latviju PCR tests

Ierodoties Latvijā, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (neieskaitot), cilvēkiem, kas pēdējo 3 mēnešu laikā jau ir izslimojuši ar COVID-19 un var uzrādīt medicīnisku dokumentu, kas apliecina, ka persona vairs nav infekcioza.

Ceļotājam, atgriežoties Latvijā no trešajām valstīm papildus citām ieceļošanas prasībām, ir jāveic obligāta testēšanās Rīgas lidostā un jāievēro 10 dienu pašizolācija savā dzīvesvietā vai tūristu mītnē.

 Pašizolācija

Vakcinētajiem: Atgriežoties Latvijā pilnīgi vakcinētiem cilvēkiem IR JĀIEVĒRO pašizolācija!

Izslimojušiem: Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.

Sicīlija

Uz Sicīliju

Visiem pasažieriem no 2 gadu vecuma jāveic Covid-19 PCR vai IgG antivielu seroloģiskais tests ne ātrāk kā 48h pirms ierašanās Sicīlijas lidostā. Testa rezultātam ir jābūt oriģinālam, papīra formā, angļu valodā.

Uz Latviju PCR tests

Ierodoties Latvijā, būs jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 PCR testu, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām. Noteikti arī izņēmuma gadījumi, kad tests pirms ieceļošanas Latvijā nav jāveic: bērniem līdz 11 gadu vecumam (neieskaitot), cilvēkiem, kas pēdējo 3 mēnešu laikā jau ir izslimojuši ar COVID-19 un var uzrādīt medicīnisku dokumentu, kas apliecina, ka persona vairs nav infekcioza.

Pašizolācija

Vakcinētajiem: Persona, kura var uzrādīt apliecinājumu, ka ir pagājušas piecpadsmit dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas ar Eiropas Zāļu aģentūras vai līdzvērtīgu regulatoru reģistrētām vai Pasaules Veselības organizācijas atzītām vakcīnām atbilstoši vakcīnas lietošanas instrukcijai, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.

Izslimojušiem: Ja ceļotājs var dokumentāri pierādīt, ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir slimojis ar Covid-19, ir atveseļojies un nav infekciozs, var neievērot pašizolāciju, atgriežoties no ceļojuma.